Undertale (Czech) Wiki
Advertisement

Flowey the Flower je hlavní záporná postava hry Undertale. Na první pohled se může zdát jako malý, neškodný, mluvící pryskyřník, ale jeho povaha je stejně jedovatá, jako květina, kterou je. Je to sadista, který  rád manipuluje s ostatními monstry a následně je zabíjí. 

Příběh

Flowey-foto.jpg

Flowey byl kdysi Asrielem Dreemurrem, synem krále Asgora a královny Toriel. Když byl ale nedopatřením oživen doktorkou Alphys, jeho povaha se rapidně změnila. Dříve milý kozel, byl nyní pryskyřník neschopný cítit jakýkoliv pocit. Také zjistí, že má schopnost ukládat a restartovat svět, díky čemuž si také uvědomí, že svět Undertale je jen hra. Nejdříve tyto schopnosti používá k dobru, ale později zešílí, opustí svého otce a začne manipulovat s monstry, aby je později mohl zabít.  Časem se ale objeví hráč a v tento moment Flowey přichází o svoji schopnost manipulovat se světem Undertale. Proto se snaží za každou cenu hráče zabít. 

True Pacifist Route

Pokud si hráč zvolí tuto cestu, Flowey zabije Asgora a absorbuje sílu šesti lidských duší, čímž se stane bohem světa Undertale. Pokud Flowey hráče zabije, hra mu automaticky spadne a všechny uložené pozice krom boje s Floweyem budou vymazány. Pokud se ale hráčovi podaří Floweyho porazit, má pak na výběr, jestli ho ušetří nebo zabije. Pokud Floweyho zabije, Flowey se hráči vysměje do tváře a později je ukázáno že to stejně přežil. Pokud ho ale hráč ušetří, Flowey kvůli nepochopení toho, proč to hráč udělal, uteče, poté se objeví a řekne zeptá se hráče, jestli mu není líto, že to skončilo tak špatně, ale potom mu řekne, že pokud se spřátelí s Papyrusem, Undyne a Alphys, tak může získat lepší konec. Po spřátelení-se s Papyrusem, Undyne a Alphys může hráč jít do souboje s Asgorem, ten je přerušen Toriel, která hráče zachrání a postupně přijdou všichni hráčovi přátelé. Flowey na konci uvězní všechny přátele Frisk a poté se pokusí hráče zabít. Její přátelé v tom Frisk ale nenechají a tak s pomocí svých magických schopností Frisk chrání. Naštvaný Flowey absorbuje duše všech monster v podzemí, čímž se promění zpátky na Asriela. Když Asriel získá zpět své pocity, obětuje svou duši, aby zničil bariéru a oživil všechny které zabil. Tím sám sobě ale způsobí, že se začne pomalu ale jistě znovu měnit na Floweyho.

Neutral Route

Pokud si hráč zvolí tuto cestu, Flowey zabije Asgora a absorbuje sílu šesti lidských duší, čímž se stane bohem světa Undertale. Pokud Flowey hráče zabije, hra mu automaticky spadne a všechny uložené pozice krom boje s Floweyem budou vymazány. Pokud se ale hráčovi podaří Floweyho porazit, má pak na výběr, jestli ho ušetří nebo zabije. Pokud Floweyho zabije, Flowey se hráči vysměje do tváře a později je ukázáno že to stejně přežil. Pokud ho ale hráč ušetří, Flowey kvůli nepochopení toho, proč to hráč udělal, uteče, poté se objeví a řekne hráči, že je možné ve hře dosáhnout lepšího konce. 

Genocide Route

Pokud si hráč zvolí tuto cestu, Flowey začne Frisk považovat za Charu. Začne jí vyprávět svůj příběh o tom, jak se z něj stala květina a jak přišel o schopnost cítit. Na konci hry zabije krále Asgora a následně prosí Frisk, aby ho nezabíjeli, za Floweym se ale objeví duch Chary, která rozseká Floweyho na kousky.

Zajímavosti

Floweyho Tváře.jpg

Není to jisté, ale možná, když Flowey restartoval poprvé, tak se divil, že si Asgore nepamatuje jeho jméno. Tak se ho zeptal ,,Ty.. ty si nepamatuješ mé jméno?" a on mu odpověděl ,,Hm.. určitě si vzpomenu.." ,,Je to... Flowey! Že ano?" jemu se to jméno zalíbilo a řekl ,,Ano, to je pravda." ,,Jsem FLOWEY." ,,FLOWEY the FLOWER." (Z komiksu Flowey Origins)

Na to, že už je dost zvláštní, že kytka vůbec má tvář, má tváří hodně a často je mění podle toho, co právě říká.

Autoři popisu: (ze stránky postavy.cz) domikro4; Mikeira; , úprava: Luke135

Advertisement