Undertale (Czech) Wiki
Advertisement

"REALLY NOT FEELIN UP TO IT RIGHT NOW. SORRY."  Napstablook je melancholický duch, žijící v podzemí ve Waterfallu. Na UnderNetu, populární sociální síti pro monstra, vystupuje pod přezdívkou NAPSTABLOOK22. 

Vzhled

Napstablook je ve hře vyobrazován jako klasický bílý duch s dlouhým válcovitým tělem. Má černé oči s bílými panenkami, které odděluje tenká černá linka. Jediná změna jeho vzhledu v průběhu hry jsou černá sluchátka na hlavě. Je možné ho vidět v bílém cylindru, pokud se ho hráč pokusí rozveselit. 

Osobnost

Jedná se o silně introvertního ducha s nízkým sebevědomím. Napstablook sám sebe těžce podceňuje. Snadno podlehne depresivní náladě a sám sebe přesvědčuje o tom, že hráče otravuje a má potřebu se mu omlouvat za všechny nepříjemnosti, co mu stanou, ačkoliv za valnou většinu z nich ve skutečnosti nemůže. K ostatním monstrům se přes svou plachost chová vždy zdvořile a s úctou. Má velmi dobrý vztah k hudbě, která je kromě sledování MTT show a péče o rodinnou farmu šneků jeho jediným koníčkem. 

Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Neutral run

Napstablook se poprvé představuje v Ruinách. Jedná se o úplně prvního minibosse ve hře. Zabraňuje hráči v dalším postupu Ruinami tím, že předstírá spánek a vydává nahlas "Z" přímo v cestě. 

Pokud se hráč rozhodne s Napstablookem nebojovat, musí pro úspěšné dokončení souboje ducha rozveselit. Napstablook hráči poděkuje a dobrovolně mu uhne z cesty. Je možné na něj narazit při dalším prozkoumáváním Ruin, kde spadl do jedné z děr při řešení hádanky. Pokud si s ním hráč promluví, Napstablook si uvědomí, že duchové umějí létat a zmizí. 

Pokud hráč začne s Napstablookem bojovat, duch po chvíli prohlásí, že ducha bez hmotného těla nelze zabít a že snižoval před hráčem své HP pouze ze slušnosti. Po zbytek hry se k hráči chová poněkud odměřeněji. 

Další setkání s Napstablookem probíhá při souboji s Mad Dummym na Waterfallské skládce, kde Napstablook přeruší boj, když začne nad Mad Dummym plakat kyselinové slzy a Mad Dummy raději uteče. Duch se omluví za to, že hráči přerušil zábavnou chvíli s Mad Dummym a pozve hráče k sobě domů. 

Pokud hráč Napstablooka navštíví, tak zjistí, že Napstablook žije velice skromně. Je možné si poslechnou pár jeho oblíbených alb, Spooktun, Spookwave a Ghouliday. Po interakci s ledničkou nabídne Napstablook hráči sendvič, do kterého si ovšem hráč nemůže kousnout, protože jeho zuby prochází skrz. Po jídle je možné si s Napstablookem lehnout na podlahu a společně se cítit jako odpad. Pokud hráč zůstane ležet déle než 20 sekund, hudba se stane klidnější a pozadí hry se změní v promítání vesmíru. 

V případě, že si hráč odmítne lehnout, Napstablook projde pravou zdí a do domu se nevrátí, dokud ho hráč neopustí. 

Na východ od domu je možné na něj narazit u rodinné farmy šneků, o kterou se musí starat sám poté, co odešli jeho bratranec a sestřenice, aby získali hmotnou formu. 

True Pacifist

Pokud se hráč rozhodne v epilogu navštívit Napstablooka, najde ho před jeho domem ve Waterfallu společně s Mettatonem. Pokud se hráč rozhodne s ním konverzovat, zjistí, že ho Mettaton požádal, aby ho doprovázel jako jeho DJ. V průběhu titulků je možné ho zahlédnout na turné s Mettatonem a Shyren. 

Genocide

Pokud hráč splní v Ruinách povinný počet zabití pro Genocide run, Napstablook se z Ruin vytratí a neobjeví se ani v souboji s Glad Dummym. Pokud hráč nesplnil povinný počet zabití ve Waterfallu, je možné Napstablooka najít v jeho domě. 

Zajímavosti

  • V průběhu souboje s Mettatonem EX, je Napstablook prvním volajícím, který vyjádřil svou vděčnost za Mattatonovy programy. Když si v průběhu hovoru uvědomí, že mluví příliš dlouho a chce zavěsit, Mettaton se ho snaží zastavit "Ne, počkej Bl- ". Je to odkaz na Napstablookovu přezdívku "Blooky", kterou mu Mettaton dal, když ještě bydlel vedle něj. 
  • Společně s Mettatonem je jediné monstrum, které používá šedé útoky, což znamená, že dané kolo nepřichází z jeho strany žádné útoky. 
  • Pokud hráč na začátku hry pojmenuje spadlého člověka "Napsta" nebo "Blooky", objeví se zpráva "............ (Nemá sílu tě zastavit.)". Jména je tedy možné použít. 
  • Napstablook a Dummy jsou jediná monstra, kterým se v Hard Modu nemění obtížnost souboje.
  • Ušetření Napstablooka nemá vliv na Genocide run.

Autoři popisu: Mikeira; -

Advertisement