FANDOM


Papyrus, známý také jako COOLSKELETON95 na UnderNetu je egoistický kostlivec a bratr Sanse. I přes skutečnost, že je velmi arogantní, neustále myslí na své přátele a věří, že i v té nejhorší osobě se nachází trochu dobra, které je třeba jen probudit. Papyrus bohužel nikdy neměl příliš přátel, a proto se chce stát členem královské gardy, což by z něj mohlo udělat oblíbenou osobu a konečně by si udělal nějaké přátelé. Také je přímo posedlý špagetami a je to jistě jediné jídlo, které konzumuje. Má nesmírně vysokou postavu. Neustále nosí bílé torzo se zlatými ozdobami, kterému říká jeho "bojové tělo". K tomuto torzu nosí i červenou šálu, červené rukavice se zlatým pruhem, modré kalhoty se zlatým opaskem, rudé boty se stříbrnými pruhy a jeho páteř, paže a nohy jsou pokryty černými rukávy. Sans říká, že tento oblek ze sebe Papyrus nikdy nesundává a dokonce se s ním i koupe.

Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Minulost

O Papyrusově minulosti se toho příliš neví, ví se pouze to, že si nikdy krom svého bratra Sanse nikdy neudělal žádné přátelé. Díky tomu se rozhodl vyrazit za Undyne a požádat ji o přijmutí do královské gardy, což by z něj udělalo oblíbence. Vzhledem k tomu, že Undyne požádal o přijmutí o půlnoci, Undyne ho se vztekem odmítla. Papyrus to však nevzdal a čekal před jejím domem, dokud se Undyne neprobudí, to na ní udělalo dojem a začala Papyruse trénovat. Ví se také, že si s ním čas od času povídal Flowey, jaký přesně ale mezi nimi byl vztah se určit nedá.

Ve hře

Frisk se poprvé o Papyrusovi dozvídá, když potká Sanse. Sans varuje Frisk o tom, že Papyrus se bude Frisk snažit za každou cenu chytit a odnést do hlavního města, aby se konečně mohl stát členem královské gardy. Frisk se tedy schová za lampu a poslouchá rozhovor Sanse a Papyruse. Papyrus na Sanse nadává, že je líný a že ani nezprovoznil hádanky pro případ, že by procházel člověk. Poté, co si poslechne pár Sansových vtipů, odejde. Netrvá však dlouho a Papyrus sám na vlastní oči Frisk spatří, to mu dodá takovou radost a sebevědomí, jaké dlouho nezažil, za což Sans Frisk velmi děkuje.

Papyrus následně vytvoří pár hádanek, aby Friska zadržel a to, že se přes ně Frisk dostane Papyruse velmi mile překvapí. Poté ale vymyslí dokonalý plán, jak na Friska vyzrát, udělá pro Friska špagety, čímž ho zaneprázdní tak, že nebude postupovat hádankami. To by možná vyšlo, kdyby špagety nebyli tak studené, že přimrzly k talíři a nenapsal pro Frisk dopis, ve kterém přímo Frisk varuje před onou pastí. To, že Frisk nesnědl špagety Papyrus pochopil tak, že se Frisk chtěl s Papyrusem podělit, což ho udělalo tak šťastným, že Frisk slíbil, že mu udělá tolik špaget, kolik bude chtít.

True Pacifist Route

Pokud si hráč vybere tuto cestu, Papyrus si Friska velmi oblíbí a chce se s ním spřátelit. To bohužel nejde, protože Papyrus by se poté nemohl stát členem královské gardy. Tudíž se ihned pokouší Friska chytit, což se mu ale nepovede. Díky tomu se smíří s realitou, že nikdy nezíská žádné přátele, Frisk se ale nabídne jako nový přítel a dokonce řekne Papyrusovi, že ho miluje, Papyrus Friska tedy pozve na rande. Ve svém domě Papyrus ukáže Friskovi vše, Sansův ochočený kámen, o který se musí Papyrus starat, Papyrusovi "cool" akční figurky, Papyrusův profil na UnderNetu, který je zrovna pod útokem internetového trolla (pravděpodobně Sanse) a kuchyni, ve které vznikají Papyrusovy "úžasné" špagety.

Papyrus se následně pokusí Friska přesvědčit, že je ten nejlepší v randění, vezme si jeho randící oblek, tedy triko s nápisem "COOL DUDE", kšiltovku a nátepníky ve tvaru basketbalového míče. Stále to ale nestačí na komplimenty Frisk, Papyrus se přizná, že necítí to samé, ale i přesto bude stále nejlepší přítel Frisk. Papyrus se znovu objevuje později u domu Undyne, kde se snaží Undyne přesvědčit, aby se s Frisk spřátelila. Když si řekne, že Undyne a Frisk by měli být o samotě, řekne, že se musí vysprchovat a proskočí oknem. Poté poslouchá celý rozhovor mezi Friskem a Undyne, když Undyne řekne, že se s Frisk nikdy nespřátelí, Papyrus vykoukne oknem a řekne, že Undyne není schopná zvládnout výzvu, čímž způsobí to, že Undyne se bude pokoušet s Friskem spřátelit, co nejvíc, což nakonec způsobí, že její dům shoří, a proto se musí dočasně přestěhovat k Papyrusovi. Papyrus se poté objeví, až na konci hry společně s ostatními hlavními postavami hry. 

Následně je stejně jako všichni ostatní uvězněni Floweym, aby sledovali, jak Frisk zemře, všichni přátelé Friska, včetně Papyruse se však pokouší Friska za všechnu cenu ochránit, což způsobí to, že jejich duše jsou Floweym vstřebány, díky čemuž se Papyrus stane přesným opakem toho, čím byl dříve. Frisk se ale naštěstí povede Papyrusovy vzpomínky navrátit. Po porážce Asriela jsou všechny monstra oživena a bariéra, která držela monstra v podzemí zničena. Papyrus se tedy s Friskem a ostatními vydává na povrch, kde sledují západ slunce. Papyrus se nabídne jako maskot monster vzhledem k tomu, že se budou muset představit lidem a také se (neúspěšně) pokusí ulovit slunce. Co se s ním stalo dál, není známé, ví se pouze to, že si pořídil auto, se kterým rád jezdí po lidských silnicích.

Neutral Route

Pokud si hráč zvolí tuto cestu a Papyruse nezabije, je možné dosáhnout několika konců, které záleží na rozhodnutí hráče během hry.

Konec kterého je třeba dosáhnout k otevření True Pacifist Route Pokud hráč dosáhl toho konce, Papyrus se stává novým kapitánem královské gardy (a také jejím jediným členem).

Král Papyrus Pokud hráč dosáhne tohoto konce, Papyrus se stává novým králem podzemí a každému poddanému dává každý den talíř špaget.

Agent Papyrus Pokud hráč dosáhne tohoto konce, Papyrus se stane osobním agentem nového krále podzemí,Mettatona.

Papyrus v exilu Pokud hráč dosáhne toho konce, Papyrus je společně se Sansem a Toriel schovaní v ruinách.

Geonicide Route

Pokud hráč bude zabíjet každé monstrum, které potká, Papyrus nebude jevit takový zájem o polapení Friska, ale spíše o nápravu. Papyrus se pokouší Friska přesvědčit o tom, že i v té nejhorší osobě je kousek dobra a snaží se Friska ušetřit. Frisk ale neposlechne a zabije i Papyruse, ten chvíli předtím, než se rozpadne řekne, že z Friska se ještě stále může stát lepší člověk, pokud se bude snažit.

Autoři popisu: domikro4; -

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.