Undertale (Czech) Wiki
Advertisement
FallenChild.png

"Velmi dávno, dvě rasy vládly Zemi, monstra a lidé. Jednoho dne se mezi rasami rozpoutala válka. Po dlouhém souboji lidé zvítězili. Zapečetili monstra pod zemí pomocí mocného kouzla."
V roce 201x malé dítě vyleze na horu Ebott. Říká se, že ti co vyšplhají na horu se už nikdy nevrátí.
Když dítě hledá útočiště před deštivým počasím, vejde do jeskyně a objeví ohromnou propast.
Přiblíží se, aby se mohlo lépe podívat.... a spadne dovnitř.
A nyní onen příběh začíná.

Undertale je Indie RPG hra, jejímž autorem je Toby Fox a byla vydána 15. září 2015. Jedná se o hru, která si zakládá na příběhu a klade důraz na volby, které hráč udělá. Je to hra o hračově cestě a útěku z podzemí a navrácení se zpatky na povrch Zěmě.

Hratelnost

Undertale bere inspiraci z 'Bullet Hell Shooters'. Hráč se musí vyhnout nepřátelským útokům, které přicházejí z určitého směru, a potom si vybrat mezi útokem na nepřítele, jednáním, použitím předmětu nebo jeho ušetřením. Každý typ nepřítele má unikátní způsob ušetření. Je velmi důležité, jestli nepřítele hráč zabije nebo ušetří, jelikož to může změnit konec, který hráč dostane. Nepřátelé po hráči útočí bílými, modrými, oranžovými a zelenými útoky. Každý útok má jinou vlastnost:

  • Bílá - Útok hráče zraní pokud se ho dotknete.
  • Modrá - Útok hráče zraní pokud se hýbete.
  • Oranžová - Útok hráče zraní pokud se nehýbete.
  • Zelená - Vyléčí hráče nebo hráči pomůže k ušetření nepřítele.

Mimo souboje se hra zaměřuje na hádanky a konverzace s postavami.

Příběh

Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Celkově se dá dosáhnout tří hlavních konců podle toho, jak se hráč chová, koho zabije, koho ušetří a s kým se spřátelí.

True Pacifist Route

Aby hráč dosáhl tohoto konce, nesmí zabít jediného nepřítele nebo bosse. Zůstane tedy stále na Lv1. Navíc se musí spřátelit s Papyrem, Alphys a Undyne. Monstra se dostanou z podzemí a mezi lidi. Na konci si může hráč vybrat jestli zůstane s Toriel, nebo jestli má 'místa kam jít'.

Neutral Route

Neutrálního konce hráč dosáhne, když se nespřátelí s některými z hlavních postav (Papyrus, Alphys, Undyne), nebo pokud zabije nějaké monstrum či bosse (ale ne všechny). Celkově je patnáct neutrálních konců, každý se liší podle toho, koho hráč zabil, ušetřil, nebo se s ním spřátelil. Asgore je zabit Floweym a hráč potom musí porazit jeho. Hráč unikne z podzemí sám a Sans hráči potom zavolá a řekne, co se v podzemí právě děje.

Genocide Route

Pokud hráč chce dosáhnout tohoto konce, musí zabít všechny nepřátele v každé oblasti (Ruins, Snowdin Forest, Waterfall, Hotland/Core) a také musí zabít každého bosse. (Hráč tedy musí zabíjet monstra dokud se neobjeví nápis 'But nobody came') Sans hráče v průběhu hry mnohokrát varuje, aby v této cestě nepokračoval, jinak bude mít velmi špatnou chvíli. Finální boss je Sans, kterého musí hráč zabít. (Pokud se ho hráč pokusí ušetřit, Sans hráče zabije.) Na konci první člověk zničí nynější herní svět. Hráč má poté dvě možnosti. Prodat svou duši a tím znovu vytvořit onen svět, nebo svou duši neprodat. Aby hru mohl znovu hrát, hráč musí svou duši prodat. Pokud to ale udělá, nenávratně tím pozmění hráčův budoucí True Pacifist Run.

Autoři popisu: (postavy.cz) Wictini;, úpravy Luke135

Advertisement